SZKOŁA RODZENIA

przejdź do strony naszego Szpitala

Nasi specjaliści

Anna Cupryan

położna

Położna z 25-letnim doświadczeniem. Od 12 lat pracuje  w Szpitalu UJASTEK w Oddziałach Położniczo-Ginekologicznym oraz Anestezjologii. Pracę w szpitalu łączy również z funkcją położnej środowiskowej. Prywatnie jest mamą dwóch córek,  miłośniczką zwierząt i dobrego wina (uprawia niewielką winnicę).


Ewa Drapa

mgr fizjoterapii

Instruktorka pilates, fizjoterapeutka pediatryczna w schorzeniach "rzadkich". 
Specjalizuje się w stosowaniu zintegrowanych Technik Terapeutycznych Trigger Points (na tkanki miękkie, punkty spustowe, ból i napięcie mięśni), funkcjonalnej Terapii Manualnej wg Mulligana, cz. A, B, C, zapobieganiu i leczeniu w zespołach bólowych kręgosłupa wg McKenzie. Stosuje metodę ćwiczeń rehabilitacyjnych SET, tapping medyczny oraz ćwiczenia dna miednicy przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu.


Krystyna Giermek

położna

Położna z 25 letnim doświadczeniem pracy w oddziałach szpitalnych, głównie na sali porodowej. Do zespołu Szpitala UJASTEK należy od początku jego działalności.


Anna Jajeśniak

pielęgniarka neonatologiczna

Magister pielęgniarstwa, położna dyplomowana, specjalista pielęgniarstwa neonatologicznego. W Szpitalu  UJASTEK pełni funkcję położnej odcinkowej Oddziału Neonatologicznego części noworodkowej. Ukończyła kursy resuscytacji krążeniowo - oddechowej, szczepień ochronnych oraz badań przesiewowych.


Magdalena Jurowska

prawnik – absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie

Od 10 lat doradza pracującym kobietom ciężarnym. Informuje przyszłe matki o ich prawach, przysługujących im zasiłkach oraz o obowiązkach pracodawców dotyczących urlopów macierzyńskich oraz tacierzyńskich. Współpracowała z licznymi szkołami rodzenia. Brała udział w prozdrowotnym programie Urzędu Miasta Krakowa „Szkoła Rodzenia”. Uczestniczy w organizowanym przez Urząd Miasta Krakowa Programie Krakowska Karta Rodzinna 4+ dedykowanym rodzinom wielodzietnym. Współpracuje z Fundacją Pro Vitalis w zakresie Mini Szkoły Rodzenia oraz Grupy Interwencyjnej w Sytuacji Kryzysowej związanej z macierzyństwem.


Justyna Kaźmierczak

psycholog

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz 4-letniego Studium Psychoterapii Integratywnej w Krakowie, obecnie w trakcie szkolenia certyfikacyjnego. Ukończyła szkolenia z zakresu psychoterapii depresji, psychoterapii zaburzeń lękowych, zastosowania hipnozy w medycynie i psychoterapii, psychosomatoterapii, poradnictwa oraz diagnozy klinicznej (DSM IV TR). Od 2010r. współpracuje z oddziałami Ginekologii i Patologii Ciąży oraz Położniczo-Ginekologicznym Szpitala UJASTEK. Prowadzi własną praktykę psychoterapeutyczną pod superwizją. Konsultuje pacjentów w ramach gabinetów specjalistycznych Centrum Medycznego UJASTEK.


Elżbieta Krzywda

położna neonatologiczna - mgr położnictwa

Oddziałowa Intensywnej Terapii Noworodka Oddziału Neonatologicznego w Szpitalu UJASTEK. Pracę w Oddziale traktuje jako swoje życiowe powołanie. Wszystkich podopiecznych oddziału traktuje jak własne dzieci (prywatnie ma ich troje).  


Piotr Michalski

lekarz ginekolog

Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Na co dzień lekarz Szpitala UJASTEK w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym oraz Medycyny Prywatnej UJASTEK w której z powodzeniem przeprowadza laserowe leczenie nietrzymania moczu. Swoim zaangażowaniem, kompetencjami i indywidualnym podejściem do pacjenta zdobył zaufanie wśród kobiet ciężarnych, prowadząc ciąże aż do momentu rozwiązania. Uczestnik wielu kursów i szkoleń z dziedziny położnictwa, ginekologii operacyjnej, plastycznej i estetycznej.


Paweł Orłowski

lekarz ginekolog-położnik

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz podyplomowych studiów MBA Georgia State University/USA. Specjalizację z ginekologii i położnictwa uzyskał w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Gorzowie. Przez kilka lat pracował w renomowanych firmach farmaceutycznych na wyższych stanowiskach zarządczych. Od 2009 roku związany jest ze Szpitalem UJASTEK w Krakowie, gdzie pełni funkcję  asystenta Oddziału Położniczo-Ginekologicznego. Od ponad trzech lat prowadzi wykłady m.in. w ramach Szkoły Rodzenia UJASTEK. Wolny czas poświęca rodzinie oraz biegom długodystansowym.


Elżbieta Piorunowicz

mgr Nauk o Rodzinie, fizjoterapeuta, Certyfikowany Doradca Laktacyjny, instruktor masażu Shantala

Posiada wieloletnie doświadczenie i bogatą praktykę w pracy z mamą i dzieckiem w Oddziale w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym UJASTEK. Wspomaga prawidłowy rozwój noworodka, m.in. przez masaż Shantala. Dysponuje najnowszą wiedzą i umiejętnościami z zakresu laktacji, popartą certyfikatem. Na terenie Szpitala prowadzi Poradnię Laktacyjną, gdzie świadczy fachowe i profesjonalne porady w tej dziedzinie. Oferuje swoją pomoc każdego dnia, aby start i rozwój życia noworodka w rodzinie był cudownym, radosnym wydarzeniem.


lek. med. Michał Pytel

 

Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od wielu lat związany ze Szpitalem Położniczo-Ginekologicznym Ujastek, gdzie obecnie pracuje jako młodszy asystent. Wykładowca szkoły rodzenia. Szkolił się w Mazurskiej Szkole Ultrasonografii i Ginekologii. Uczestnik Małopolskich Warsztatów USG oraz kursów operacji laparoskopowych Centrum Szkolenia Laparoskopowego przy ICZMP w Łodzi.

Absolwent Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie prowadził badania w zakresie biologii komórkowej, hodowli komórkowych, a w szczególności mechanizmów migracyjnych ludzkich komórek nabłonkowych, uzyskując tytuł magistra biotechnologii medycznej.

Wolny czas najchętniej spędza aktywnie, podróżując, jeżdżąc na nartach i rozewrze. 


lek. med. Wojciech Michalski

lekarz ginekolog

Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecnie rezydent na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym Szpitala UJASTEK. Prywatnie pasjonat podróży i nurkowania. W wolnych chwilach oddaje się grze na perkusji.


 

Karolina Łaczny

magister położnictwa

Absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego, pełna zapału do pracy, prywatnie mama dwójki dzieci. Związana ze Szpitalem UJASTEK od kilku lat.


 

Anna Kryska

położna


 

Klaudia Sieńko

magister położnictwa

Absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku położnictwo, obecnie doktorantka na tejże uczelni, ambasadorka Ogólnopolskiej Akcji Dobre Ręce Polskich Położnych. Pracuje w Szpitalu Położniczo - Ginekologicznym na sali pooperacyjnej i sali intensywnego nadzoru medycznego.  Ukończyła kurs z resuscytacji krążeniowo - oddechowej.  


Kraków, ul. Ujastek 3 600 420 674copyright 2014 UJASTEK