Zajęcia tygodniowe

PROGRAM ZAJĘĆ

1. Przygotowanie do szpitala - jakie badania wykonać, co i kiedy spakować, jakie dokumenty przynieść.
  2. Etapy porodu - zmiany jakie następują w poszczególnych fazach porodu, kiedy i jakie objawy sygnalizują jego rozpoczęcie,  techniki łagodzenia bólu, pozycje podczas porodu.
  3. Cięcie cesarskie - wskazania do cięcia, przygotowanie do zabiegu, metody cięcia, pielęgnacja rany.
  4. Laktacja - zajęcia prowadzone w formie warsztatów, teoretycznie i praktycznie (na naszych szkolnych bobasach) przedstawione techniki przystawiania do piersi, metody oraz mechanizmy dzięki którym udaje się wykarmić Wasze dzieci.
  5. Połóg - pielęgnacja krocza, jak wrócić do formy z okresu przed ciążą, troszkę o zmianach w rodzinie.
  6. Psychologia - emocje mamy i taty (czego można się spodziewać, kiedy warto szukać pomocy); związki między psychiką a ciałem; ciąża, poród i połóg z perspektywy dziecka i jego potrzeb, jak tworzy się więź.
  7. Prawne - o urlopie macierzyńskim, tacierzyńskim, chorobowym i urlopach.
  8. Kąpiel i opieka nad noworodkiem- metody trzymania w czasie kąpieli, które ćwiczymy na szkolnych bobasach. Pielęgnacja małego ciałka, ubieranie, przewijanie i przytulanie.
  9. Ćwiczenia - techniki oddechowe w kolejnych etapach porodu, pozycje ułożeniowe wpływające na zmniejszenie napięcia oraz bólu, ćwiczenia wzmacniające i rozluźniające mięśnie, masaż kręgosłupa.

Zajęcia prowadzone w dni powszednie, zwykle poniedziałek lub środa.
Cztery spotkania po 3-3,5 godzin.
7 godzin wykładów, 3 godziny warsztatów, 3 godziny ćwiczeń

350 złZapisz się