Zajęcia w naszej szkole

Zapraszamy na zajęcia między 6 – 8 miesiącem ciąży.

Na ćwiczeniach należy przedstawić zaświadczenie od lekarza prowadzącego ciążę pozwalające na udział w zajęciach (zaświadczenie jest ważne 1 miesiąc)

Zajęcia tygodniowe

PROGRAM ZAJĘĆ

1. Przygotowanie do szpitala - jakie badania wykonać, co i kiedy spakować, jakie dokumenty przynieść.
  2. Etapy porodu - zmiany jakie następują w poszczególnych fazach porodu, kiedy i jakie objawy sygnalizują jego rozpoczęcie,  techniki łagodzenia bólu, pozycje podczas porodu.
  3. Cięcie cesarskie - wskazania do cięcia, przygotowanie do zabiegu, metody cięcia, pielęgnacja rany.
  4. Laktacja - zajęcia prowadzone w formie warsztatów, teoretycznie i praktycznie (na naszych szkolnych bobasach) przedstawione techniki przystawiania do piersi, metody oraz mechanizmy dzięki którym udaje się wykarmić Wasze dzieci.
  5. Połóg - pielęgnacja krocza, jak wrócić do formy z okresu przed ciążą, troszkę o zmianach w rodzinie.
  6. Psychologia - emocje mamy i taty (czego można się spodziewać, kiedy warto szukać pomocy); związki między psychiką a ciałem; ciąża, poród i połóg z perspektywy dziecka i jego potrzeb, jak tworzy się więź.
  7. Prawne - o urlopie macierzyńskim, tacierzyńskim, chorobowym i urlopach.
  8. Kąpiel i opieka nad noworodkiem- metody trzymania w czasie kąpieli, które ćwiczymy na szkolnych bobasach. Pielęgnacja małego ciałka, ubieranie, przewijanie i przytulanie.
  9. Ćwiczenia - techniki oddechowe w kolejnych etapach porodu, pozycje ułożeniowe wpływające na zmniejszenie napięcia oraz bólu, ćwiczenia wzmacniające i rozluźniające mięśnie, masaż kręgosłupa.

Zajęcia prowadzone w dni powszednie, zwykle poniedziałek lub środa.
Cztery spotkania po 3 - 3,5 godzin.
7 godzin wykładów, 3 godziny warsztatów, 3 godziny ćwiczeń

350 złZapisz się

Zajęcia weekendowe

PROGRAM ZAJĘĆ

6. Psychologia - zmiany, jakie można zauważyć w relacjach z bliskimi, odmienione emocje i uczucia, troszkę o baby blues, depresji, ojcostwie i świadomej kontroli bólu.
  7. Prawne - o urlopie macierzyńskim, tacierzyńskim, chorobowym i urlopach.

Zajęcia prowadzone w weekend
Dwa spotkania po 6 - 6,5 godz.
7 godzin wykładów, 3 godziny warsztatów, 2 godziny ćwiczeń

450 złZapisz się

Warsztaty pierwszej pomocy u noworodków i niemowląt

Spotkania w niewielkich grupach dla przyszłych rodziców, którzy chcą uzyskać umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Jak postępować kiedy wystąpiły niepokojące symptomy, takie jak:

Zajęcia składają się z części teoretycznej oraz ćwiczeń z wykorzystaniem lalki.

50 zł / 2 godzinyZapisz się

Masaż Shantala

Kurs, który uczy sztuki wyciszenia, relaksu i wzmacniania więzi. Polecany jest wszystkim niemowlakom. Skóra niemowlęcia jest największym receptorem jego ciała, zewnętrzną reprezentacją układu nerwowego. Poprzez masaż możemy wpłynąć na stan układu nerwowego dziecka. Masowane maluchy są bardziej wyciszone, dobrze śpią, lepiej przebiega u nich proces trawienia. Masaż Shantala jest szczególnie korzystny dla dzieci niespokojnych, płaczliwych, cierpiących na kolki jelitowe. Masując brzuszek, wpływamy na perystaltykę jelit, przyspieszając tym samym trawienie i jednocześnie oddawanie gazów. Pobudza krążenie, co jest szczególnie ważne u noworodków, których nóżki i rączki są nierzadko zimne, bo układ krążenia nie jest w pełni rozwinięty. Poza tym masaż poprawia napięcie mięśniowe. Komórki skóry się szybciej regenerują, co prowadzi do zwiększenia produkcji sebum – wydzieliny wpływającej na elastyczność skóry. Zwiększone wydzielanie endorfin redukuje ból, poprawia samopoczucie dziecka.

Regularny i czuły dotyk zastępuje zabawki oraz inne stymulatory rozwoju. Dziecko bowiem nie tylko dostaje dawkę bodźców sensorycznych, lecz także buduje więź emocjonalną z rodzicem. To baza na całe życie. Maluch staje się otwarty, bardziej kontaktowy. Masaż Shantala działa relaksacyjnie, ale również prewencyjnie czy leczniczo w przypadkach lęków czy problemów rozwojowych dziecka. Masaż twarzy wspomaga rozwój aparatu artykulacyjnego, przygotowuje do sprawnego posługiwania się mową. Pomocny jest też w przypadku obniżenia napięcia mięśniowego u dzieci. Masaż zewnętrzny pobudzający pracę mięśni mimicznych i mięśni żucia ułatwia prawidłowe karmienie, kontrolę prawidłowego połykania i oddychania.

Rodzic uczy się rozpoznawać potrzeby dziecka, mowę jego ciała, reakcje na bodźce zewnętrzne. Może przekazać maluchowi swoje uczucia. Masaż uspokaja, poprawia wiarę w swoje umiejętności opieki nad dzieckiem. Matki stosujące masaż Shantala szybciej zaczynają rozumieć potrzeby dziecka. A dla tych, które dużo pracują zawodowo, często są to jedyne chwile sam na sam z dzieckiem.

130 zł / 2 godzinyZapisz się